Blog ekspercki

Jak radzić sobie z wędrowaniem podopiecznego?

autor: Ewa Szczepańska, dodano: 7/03/2022, kategorie: Choroba Alzheimera, Opieka

Choroba Alzheimera niesie ze sobą szereg różnych objawów. Wśród nich jest tzw. wędrowanie, które rozumiemy się na ogół bardzo dosłownie. Okazuje się jednak, że pojęcie to jest znacznie głębsze niż nam się wydaje. Czym jest wędrowanie u Podopiecznego i jak sobie z nim radzić?

Więcej »

Pierwsze objawy choroby Alzheimera. Na co warto zwrócić uwagę?

autor: Przemysław Kłosowicz, dodano: 27/10/2021, kategorie: Choroba Alzheimera, Opieka

Pierwszy w historii opis tej choroby zawdzięczamy lekarzowi o nazwisku Alzheimer, który opisał zaburzenia związane z pamięcią, występujące u swojej wówczas 50-letniej pacjentki. Warto zaznaczyć, że początkowe objawy występujące u osób dotkniętych chorobą mogą być zupełnie niezauważalne. Na co warto zwrócić uwagę w przypadku wystąpienia choroby Alzheimera? Dowiedz się więcej.

Więcej »
o odchodzeniu podopiecznego

Odchodzenie podopiecznego – jak sobie z tym (nie)radzi opiekun?

autor: Przemysław Kłosowicz, dodano: 1/02/2019, kategorie: Choroba Alzheimera, Demencja, Opieka

"Doświadczenie pracy z opiekunami podpowiada, że ci z nich, którzy potrafią stawić czoło faktom i zaakceptować nieuchronność postępu choroby, nie tylko lepiej funkcjonują, ale ich emocje są mniej gwałtowne. Jakość oferowanej przez nich opieki jest też bardziej efektywna" - pisze dr Michał Gwiżdż w najnowszym wpisie na blogu Strefa wiedzy o demencji. Zapraszamy do lektury!

Więcej »
Przejdź do strony 1 2 3