Kompendium Profesjonalnej Opieki

16/03/2023 - 19:00
Centrum dowodzenia – mózg. Jak pozbyć się złych nawyków i czuć się lepiej?

Tematy poruszone podczas webinaru:

 • Niszczycielska siła – jak stres wpływa na pracę naszego mózgu?
 • Samospełniająca się przepowiednia – dlaczego tak ważne jest pozytywne myślenie?
 • Łamigłówki – dlaczego są tak ważne?
26/01/2023 - 19:00
Pomóc pomagającym – zespół stresu przewlekłego oraz wypalenie zawodowe. Czym są i jak sobie z nimi radzić?

Tematy poruszone podczas webinaru:

 

 • Objawy przepowiadające zespół stresu przewlekłego i wypalenia zawodowego, które powinny nas zaniepokoić.
 • Zespół stresu przewlekłego i wypalenie zawodowe – to choroba, przejściowy stan czy poważny problem?
 • Jak sobie radzić z objawami, kiedy skorzystać z pomocy specjalisty i jak skutecznie poradzić sobie z nimi w przyszłości.
17/11/2022 - 19:00
Agresja, apatia, depresja u Podopiecznych - jak sobie radzić z tymi problemami?

Tematy poruszone podczas webinaru:

 • Najczęstsze przyczyny zachowań agresywnych u Podopiecznych – jakie są sposoby na zminimalizowanie agresji?
 • Istota relacji rodzinnych i innych kontaktów społecznych – jak aktywizować seniorów?
 • Apatia i nastroje depresyjne u Podopiecznych – jakie jest ich podłoże?

Zapisz się na najbliższe webinarium

Więcej informacji otrzymasz na maila!

Czytaj dalej

Wyrażenie w/w zgody oznacza, że mogą Państwo otrzymywać od spółki ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. informacje o merytorycznych wydarzeniach: szkoleniach, kursach
językowych (w tym materiały szkoleniowe), konferencjach, czy webinariach oraz promocjach, programach lojalnościowych i kampaniach wizerunkowych, których ATERIMA
Europe Sp. z o.o. sp. k. jest organizatorem lub partnerem. Mogą też Państwo otrzymywać wiadomości o wolnych stanowiskach pracy i ofertach zatrudnienia od ATERIMA Europe Sp.
z o.o. sp. k. oraz jej partnerów. Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7f, KRS 0000850860. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych: adres email: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody, którą możecie Państwo w dowolnej chwili wycofać, kontaktując się z nami na adres mail daneosobowe@grupaaterima.pl. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu informacji wskazanych powyżej. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Będziemy przetwarzać takie dane jak: imię, nazwisko, adres mail, numer telefonu i inne podane przez Państwa dane w przypadku ich udostępnienia. Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora, podmioty przetwarzające dane w jego imieniu i podmioty powiązane ze spółką. Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych. Jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znaleźć można w naszej Polityce Prywatności.

Czytaj dalej

Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie (30-644) ul. Puszkarska 7f, zarejestrowana pod numerem KRS 0000850860. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych: adres email: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. Państwa danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnią nam Państwo dokumenty ze swoim zdjęciem), z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, maila, telefonu, w tym wiadomości SMS. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy. Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora, podmioty przetwarzające dane w jego imieniu, podmioty powiązane i współpracujące z ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech). Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych, jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znaleźć można w naszej Polityce Prywatności.

Zapisz się To pole nie powinno być puste

Współpracują z nami

Małgorzata Dzienniak

Psycholog kliniczny i neuropsycholog. Jej głównym obszarem zainteresowań jest diagnostyka i terapia zespołów otępiennych. Praktyk, od 12 lat pracuje bezpośrednio z chorymi i ich opiekunami w Środowiskowym Domu Samopomocy przy Łódzkim Towarzystwie Alzheimerowskim. Współautorka kilku zeszytów ćwiczeń funkcji poznawczych dla osób z zespołami otępiennymi.

Iwona Przybyło

Magister pielęgniarstwa, absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu na kierunku Pielęgniarstwo Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Specjalista Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki. Dyplomowany terapeuta zajęciowy, coach i trener. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie kliniczne i pedagogiczne. W swojej pracy łączy wiedzę z doświadczeniem zawodowym. Od lat jest zaangażowana w edukację i podnoszenie kompetencji zawodowych opiekunów osób starszych, pielęgniarek i terapeutów zajęciowych.

Marlena Meyer

Pierwszy w Polsce trener w innowacyjnym amerykańskim programie edukacji w zakresie demencji „Positive Approach to Care™”. Gerontopedagog, absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz Uniwersytetu Gdańskiego, dyplomowany nauczyciel Montessori. Tworzy autorskie, dedykowane materiały dydaktyczne do terapii zajęciowej z seniorami na bazie "Montessori Method for Dementia".

Oferta warsztatów i szkoleń

Naszą ofertę kierujemy do wszystkich, którzy opiekują się osobami starszymi. Wśród nich są m.in.:

 • Zawodowi Opiekunowie osób starszych
 • Opiekunowie rodzinni
 • Pracownicy socjalni
 • Personel medyczny

Warsztaty i szkolenia, które realizujemy, nie tylko wprowadzają uczestników w świat opieki, ale również uwrażliwiają na problemy osób żyjących z demencją i ich opiekunów. Uwzględniamy także rolę Opiekunów, którym podpowiadamy jak zadbać o własną kondycję. Uczymy ich sposobów radzenia sobie z emocjami i stresem. Szkolenia dzielimy na część teoretyczną i warsztatową, by utrwalić wiedzę i wykorzystać ją w praktyczny sposób.

Chcesz zapytać o szkolenie lub zgłosić swoje uczestnictwo – skontaktuj się z nami przez formularz na górze strony.

Od kliku lat współpracujemy z ośrodkami, które dziennie lub całodobowo sprawują opiekę nad osobami z demencją. Dostrzegamy wśród personelu opiekuńczego i pielęgniarskiego dużą potrzebę aktualizowania posiadanej już wiedzy. Z radością obserwujemy, że metody i praktyki, które prezentujemy na warsztatach, stosowane są w codziennej pracy i przede wszystkim przynoszą zamierzone efekty. Pozytywnie wpływają nie tylko na pracę opiekunów, ale przede wszystkim poprawiają jakość życia podopiecznych.

Tematy szkoleń, które proponujemy pracownikom instytucji, to:

 • Demencja – czym jest? Jak zmienia chorego? Jakie stawia wyzwania przed opiekunem?
 • Zasady opieki nad osobami z demencją;
 • Sposoby radzenia sobie z zaburzeniami zachowania u podopiecznego z demencją;
 • Metody pracy i aktywizacji podopiecznych z demencją;
 • Komunikacja i porozumiewanie się z osobą z demencją;
 • Stres w zawodzie opiekuna – jak sobie radzić?

Jeśli opiekujesz się bliską osobą w podeszłym wieku, której kondycja psychofizyczna pogarsza się, przed Tobą ogromne wyzwania i trudne doświadczenia. Od Ciebie zależy jakość życia Twojego Podopiecznego. Brak wiedzy o schorzeniach, pielęgnacji, postępującej demencji, stanowi dla Ciebie ogromny stres i powoduje napięcie. Nurtuje Cię wiele pytań? Nie wiesz, gdzie szukać na nie odpowiedzi? Akademia Opiekunów powstała po to, aby ułatwić Ci trudną codzienność i pomóc Ci zmierzyć się z wyzwaniami.

Na naszych warsztatach dowiesz się:

 • czym jest demencja i jak zmienia chorującego człowieka;
 • jak prawidłowo opiekować się osobą z demencją;
 • jak właściwie rozumieć komunikaty, które przekazuje chory;
 • jak aktywizować chorego;
 • jak zadbać o samego siebie i zredukować wpływ stresu, który wiąże się z rolą opiekuna.

Statystyki dotyczące starzejącego się społeczeństwa, zmobilizowały do działania także sferę biznesową. Powstaje coraz więcej prywatnych ośrodków i domów opieki, których personel sprawuje profesjonalną, często 24-godzinną opiekę nad seniorami. Jeśli prowadzisz tego typu ośrodek i myślisz o rozwoju kompetencji Twojego personelu opiekuńczego, skontaktuj się z nami. W czasie krótkiego wywiadu zbierzemy Twoje oczekiwania, dotyczące tematyki takiego szkolenia lub warsztatu i stworzymy scenariusz szyty na miarę potrzeb Twojego zespołu opiekuńczego. Zapraszamy Cię do kontaktu!

Zapisz się na najbliższe webinarium

Więcej informacji otrzymasz na maila!

Czytaj dalej

Wyrażenie w/w zgody oznacza, że mogą Państwo otrzymywać od spółki ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. informacje o merytorycznych wydarzeniach: szkoleniach, kursach
językowych (w tym materiały szkoleniowe), konferencjach, czy webinariach oraz promocjach, programach lojalnościowych i kampaniach wizerunkowych, których ATERIMA
Europe Sp. z o.o. sp. k. jest organizatorem lub partnerem. Mogą też Państwo otrzymywać wiadomości o wolnych stanowiskach pracy i ofertach zatrudnienia od ATERIMA Europe Sp.
z o.o. sp. k. oraz jej partnerów. Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie (30-644), ul. Puszkarska 7f, KRS 0000850860. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych: adres email: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody, którą możecie Państwo w dowolnej chwili wycofać, kontaktując się z nami na adres mail daneosobowe@grupaaterima.pl. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu informacji wskazanych powyżej. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Będziemy przetwarzać takie dane jak: imię, nazwisko, adres mail, numer telefonu i inne podane przez Państwa dane w przypadku ich udostępnienia. Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora, podmioty przetwarzające dane w jego imieniu i podmioty powiązane ze spółką. Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych. Jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znaleźć można w naszej Polityce Prywatności.

Czytaj dalej

Administratorem Państwa danych osobowych jest ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Krakowie (30-644) ul. Puszkarska 7f, zarejestrowana pod numerem KRS 0000850860. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych: adres email: daneosobowe@grupaaterima.pl.

Dane osobowe przetwarzane są na podstawie Państwa zgody i na potrzeby informowania Państwa o aktualnych ofertach pracy. Wyrażenie zgody będzie się wiązało z przetwarzaniem przez ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. Państwa danych osobowych (w tym wizerunku, jeżeli udostępnią nam Państwo dokumenty ze swoim zdjęciem), z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, maila, telefonu, w tym wiadomości SMS. Dane przetwarzane są do czasu wycofania zgody. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na legalność przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek niezbędne do przesyłania Państwu ofert pracy. Odbiorcami Państwa danych osobowych są: upoważnieni pracownicy administratora, podmioty przetwarzające dane w jego imieniu, podmioty powiązane i współpracujące z ATERIMA Europe Sp. z o.o. sp. k. (w tym kontrahenci, na rzecz których prowadzone są lub będą procesy rekrutacji oraz podopieczni i koordynatorzy w Niemczech). Przysługuje Państwu prawo żądania: dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu względem przetwarzania danych, jak również prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znaleźć można w naszej Polityce Prywatności.

Zapisz się To pole nie powinno być puste