Tematy poruszone podczas webinaru:
- Niszczycielska siła – jak stres wpływa na pracę naszego mózgu?
- Samospełniająca się przepowiednia – dlaczego tak ważne jest pozytywne myślenie?
- Łamigłówki – dlaczego są tak ważne?
Tematy poruszone podczas webinaru:
- Objawy przepowiadające zespół stresu przewlekłego i wypalenia zawodowego, które powinny nas zaniepokoić.
- Zespół stresu przewlekłego i wypalenie zawodowe – to choroba, przejściowy stan czy poważny problem?
- Jak sobie radzić z objawami, kiedy skorzystać z pomocy specjalisty i jak skutecznie poradzić sobie z nimi w przyszłości.
Tematy poruszone podczas webinaru:
- Najczęstsze przyczyny zachowań agresywnych u Podopiecznych – jakie są sposoby na zminimalizowanie agresji?
- Istota relacji rodzinnych i innych kontaktów społecznych – jak aktywizować seniorów?
- Apatia i nastroje depresyjne u Podopiecznych – jakie jest ich podłoże?
Zapisz się na najbliższe webinarium
Więcej informacji otrzymasz na maila!
Współpracują z nami
Małgorzata Dzienniak
Psycholog kliniczny i neuropsycholog. Jej głównym obszarem zainteresowań jest diagnostyka i terapia zespołów otępiennych. Praktyk, od 12 lat pracuje bezpośrednio z chorymi i ich opiekunami w Środowiskowym Domu Samopomocy przy Łódzkim Towarzystwie Alzheimerowskim. Współautorka kilku zeszytów ćwiczeń funkcji poznawczych dla osób z zespołami otępiennymi.
Iwona Przybyło
Magister pielęgniarstwa, absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu na kierunku Pielęgniarstwo Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Specjalista Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki. Dyplomowany terapeuta zajęciowy, coach i trener. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie kliniczne i pedagogiczne. W swojej pracy łączy wiedzę z doświadczeniem zawodowym. Od lat jest zaangażowana w edukację i podnoszenie kompetencji zawodowych opiekunów osób starszych, pielęgniarek i terapeutów zajęciowych.
Marlena Meyer
Pierwszy w Polsce trener w innowacyjnym amerykańskim programie edukacji w zakresie demencji „Positive Approach to Care™”. Gerontopedagog, absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz Uniwersytetu Gdańskiego, dyplomowany nauczyciel Montessori. Tworzy autorskie, dedykowane materiały dydaktyczne do terapii zajęciowej z seniorami na bazie "Montessori Method for Dementia".
Oferta warsztatów i szkoleń
Naszą ofertę kierujemy do wszystkich, którzy opiekują się osobami starszymi. Wśród nich są m.in.:
- Zawodowi Opiekunowie osób starszych
- Opiekunowie rodzinni
- Pracownicy socjalni
- Personel medyczny
Warsztaty i szkolenia, które realizujemy, nie tylko wprowadzają uczestników w świat opieki, ale również uwrażliwiają na problemy osób żyjących z demencją i ich opiekunów. Uwzględniamy także rolę Opiekunów, którym podpowiadamy jak zadbać o własną kondycję. Uczymy ich sposobów radzenia sobie z emocjami i stresem. Szkolenia dzielimy na część teoretyczną i warsztatową, by utrwalić wiedzę i wykorzystać ją w praktyczny sposób.
Chcesz zapytać o szkolenie lub zgłosić swoje uczestnictwo – skontaktuj się z nami przez formularz na górze strony.
Od kliku lat współpracujemy z ośrodkami, które dziennie lub całodobowo sprawują opiekę nad osobami z demencją. Dostrzegamy wśród personelu opiekuńczego i pielęgniarskiego dużą potrzebę aktualizowania posiadanej już wiedzy. Z radością obserwujemy, że metody i praktyki, które prezentujemy na warsztatach, stosowane są w codziennej pracy i przede wszystkim przynoszą zamierzone efekty. Pozytywnie wpływają nie tylko na pracę opiekunów, ale przede wszystkim poprawiają jakość życia podopiecznych.
Tematy szkoleń, które proponujemy pracownikom instytucji, to:
- Demencja – czym jest? Jak zmienia chorego? Jakie stawia wyzwania przed opiekunem?
- Zasady opieki nad osobami z demencją;
- Sposoby radzenia sobie z zaburzeniami zachowania u podopiecznego z demencją;
- Metody pracy i aktywizacji podopiecznych z demencją;
- Komunikacja i porozumiewanie się z osobą z demencją;
- Stres w zawodzie opiekuna – jak sobie radzić?
Jeśli opiekujesz się bliską osobą w podeszłym wieku, której kondycja psychofizyczna pogarsza się, przed Tobą ogromne wyzwania i trudne doświadczenia. Od Ciebie zależy jakość życia Twojego Podopiecznego. Brak wiedzy o schorzeniach, pielęgnacji, postępującej demencji, stanowi dla Ciebie ogromny stres i powoduje napięcie. Nurtuje Cię wiele pytań? Nie wiesz, gdzie szukać na nie odpowiedzi? Akademia Opiekunów powstała po to, aby ułatwić Ci trudną codzienność i pomóc Ci zmierzyć się z wyzwaniami.
Na naszych warsztatach dowiesz się:
- czym jest demencja i jak zmienia chorującego człowieka;
- jak prawidłowo opiekować się osobą z demencją;
- jak właściwie rozumieć komunikaty, które przekazuje chory;
- jak aktywizować chorego;
- jak zadbać o samego siebie i zredukować wpływ stresu, który wiąże się z rolą opiekuna.
Statystyki dotyczące starzejącego się społeczeństwa, zmobilizowały do działania także sferę biznesową. Powstaje coraz więcej prywatnych ośrodków i domów opieki, których personel sprawuje profesjonalną, często 24-godzinną opiekę nad seniorami. Jeśli prowadzisz tego typu ośrodek i myślisz o rozwoju kompetencji Twojego personelu opiekuńczego, skontaktuj się z nami. W czasie krótkiego wywiadu zbierzemy Twoje oczekiwania, dotyczące tematyki takiego szkolenia lub warsztatu i stworzymy scenariusz szyty na miarę potrzeb Twojego zespołu opiekuńczego. Zapraszamy Cię do kontaktu!