Media o nas

Poprawa dostępności do opieki domowej jest bardzo istotna – komentarz Tomasza Piłata dla „Do Rzeczy”

medium: Do Rzeczy, dodano: 4/03/2020, kategorie: Prasa

"Polskie społeczeństwo coraz szybciej się starzeje. Brakuje opiekunek i miejsc w gminnych domach pomocy społecznej. Eksperci radzą rozwijać ten rodzaj opieki, który najbardziej cenią ludzie starsi: w ich własnych domach" - alarmuje tygodnik "Do Rzeczy" (2.03.2020). Tomasz Piłat, ekspert Akademii Opiekunów, komentuje sytuację opieki senioralnej w Polsce i za zachodnią granicą. 

Więcej »

Radio Kraków: opieka nad osobami starszymi – rozmowa z Iwoną Przybyło

medium: Radio Kraków, dodano: 18/02/2020, kategorie: Radio

Katarzyna Pelc, w programie "Magazyn medyczny" Radia Kraków, rozmawia z Iwoną Przybyło, ekspertką Akademii Opiekunów i Kierownikiem Zespołu Wsparcia Pielęgniarskiego ATERIMA MED. Tematem spotkania była opieka nad osobami starszymi i inicjatywa "Opiekun domowy chorego - warsztaty u Helclów".

Więcej »

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych: miejsca publiczne dla wybranych

medium: Poradnik Zdrowie, dodano: 4/12/2019, kategorie: Internet

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. To dobry czas, aby zwrócić uwagę na codzienne problemy osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Do najważniejszych należą: utrudnione poruszanie się w przestrzeni miejskiej, bariery architektoniczne oraz niedostosowane obiekty użyteczności publicznej i mieszkania prywatne. Komentuje Iwona Przybyło, doświadczona pielęgniarka pracująca w Akademii Opiekunów. 

Więcej »

Kobiety pracujące żyją dłużej i bez Alzheimera

medium: Onet, dodano: 4/10/2019, kategorie: Internet

Związek między aktywnością zawodową, a utrzymaniem sprawnej pamięci, intuicyjnie wydaje się oczywisty. Teraz został udowodniony.California Los Angeles, San Francisco i Boston College) przez 20 lat towarzyszyli 6300 kobietom, urodzonym w latach 1935- 1956. Wykazali, że praca zarobkowa pełni ważną rolę w zachowaniu sprawności mózgu. Wyniki zaprezentowali na Międzynarodowej Konferencji Stowarzyszenia Alzheimera (AAIC 2019).

Więcej »

Warsztaty dla opiekunów rodzinnych

medium: Seniorzy.pl, dodano: 3/09/2019, kategorie: Internet

Po wakacjach wznawiamy spotkania w Poradni opiekunów rodzinnych skierowane do opiekunów osób starszych, które odbywają się w Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie (ul. Helclów 2).

Więcej »
Przejdź do strony 1 2 3 9