Media o nas

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych: miejsca publiczne dla wybranych

medium: Poradnik Zdrowie, dodano: 4/12/2019, kategorie: Internet

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. To dobry czas, aby zwrócić uwagę na codzienne problemy osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Do najważniejszych należą: utrudnione poruszanie się w przestrzeni miejskiej, bariery architektoniczne oraz niedostosowane obiekty użyteczności publicznej i mieszkania prywatne. Komentuje Iwona Przybyło, doświadczona pielęgniarka pracująca w Akademii Opiekunów. 

Więcej »

Kobiety pracujące żyją dłużej i bez Alzheimera

medium: Onet, dodano: 4/10/2019, kategorie: Internet

Związek między aktywnością zawodową, a utrzymaniem sprawnej pamięci, intuicyjnie wydaje się oczywisty. Teraz został udowodniony.California Los Angeles, San Francisco i Boston College) przez 20 lat towarzyszyli 6300 kobietom, urodzonym w latach 1935- 1956. Wykazali, że praca zarobkowa pełni ważną rolę w zachowaniu sprawności mózgu. Wyniki zaprezentowali na Międzynarodowej Konferencji Stowarzyszenia Alzheimera (AAIC 2019).

Więcej »

Warsztaty dla opiekunów rodzinnych

medium: Seniorzy.pl, dodano: 3/09/2019, kategorie: Internet

Po wakacjach wznawiamy spotkania w Poradni opiekunów rodzinnych skierowane do opiekunów osób starszych, które odbywają się w Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie (ul. Helclów 2).

Więcej »

Polska musi inwestować w opiekę domową nad osobami starszymi w ich domach

medium: Interia.pl, dodano: 9/08/2019, kategorie: Internet

W czerwcu ogłoszono, że na Mazowszu ruszy pilotażowy program teleopieki dla seniorów. Dostępne do tej pory podobne projekty oparte na opiece poprzez telefon obejmowały pomoc w umówieniu wizyty u lekarza w przypadku pogorszenia stanu zdrowia czy ułatwieniach w zamówieniu transportu medycznego.

Więcej »

Akademia Opiekunów w Zielonej Górze

medium: Radio Zachód, dodano: 10/07/2019, kategorie: Radio

Jak opiekować się osobą starszą, zniedołężniałą lub zmagającą się z demencją czy Alzheimerem? Tego właśnie uczono dziś w Zielonej Górze na szkoleniu organizowanym przez Akademię Opiekunów.

Więcej »
Przejdź do strony 1 2 3 9