Media o nas

Wzrasta liczba chorych na Alzheimera. Jak ułatwić chorym funkcjonowanie?

medium: Onet, dodano: 5/10/2018, kategorie: Internet

W Polsce, liczba osób cierpiących na chorobę Alzheimera i inne formy otępienia (demencji) nieustannie wzrasta. Mimo wielu prób i badań, choroby otępienne wciąż są nieuleczalne. Co zatem zrobić, by ułatwić codzienne funkcjonowanie zarówno chorym, jak i ich opiekunom? Na to pytanie odpowiada Iwona Przybyło, wykwalifikowana pielęgniarka z Akademii Opiekunów.

Więcej »

Alarmujemy: W Polsce brakuje opiekunów osób starszych. Będzie jeszcze gorzej

medium: Polska Agencja Prasowa, dodano: 3/10/2018, kategorie: Internet

– Brak opiekunów utrudnia życie potrzebującym pomocy starszym osobom – mówi Tomasz Piłat, Dyrektor Akademii Opiekunów, w rozmowie z Polską Agencją Prasową. – Zwłaszcza, jeśli chodzi o osoby powyżej 75. roku życia. Z szacunków wynika, że wiele z nich już teraz nie może liczyć ani na rodzinnego opiekuna, ani na tego z pomocy instytucjonalnej – podkreśla.

Więcej »

Zrozumieć seniora z demencją – Światowy Dzień Praw Osób Starszych

medium: Happy Senior, dodano: 21/09/2018, kategorie: Internet

Blisko co czwarta osoba po 80. roku życia w Polsce cierpi z powodu demencji i wiążących się z nią zmian w psychice, myśleniu i pamięci. 15 czerwca obchodzono Światowy Dzień Praw Osób Starszych. Bycie zrozumianym i prawo do opieki, to dwie ogromne potrzeby seniorów.

Więcej »

Już jedna nieprzespana noc zaburza pracę mózgu i zwiększa ryzyko Alzheimera

medium: Medonet, dodano: 21/09/2018, kategorie: Internet

Według najnowszych badań neurologów z Uniwersytetu Wisconsis-Madison, mózg pozbawiony snu może być bardziej podatny na choroby związane z wiekiem, takie jak demencja i choroba Alzheimera. Dlatego tak istotne jest zadbanie o dobrą jakość snu w każdym wieku. Jak to zrobić, radzi Iwona Przybyło, doświadczona pielęgniarka pracująca w Akademii Opiekunów.

Więcej »

Bezsenność i krótki sen zwiększają ryzyko rozwoju Alzheimera

medium: Onet, dodano: 20/09/2018, kategorie: Internet

Liczba chorych na alzheimera w Polsce i na świecie gwałtownie rośnie. W naszym kraju na zaburzenia otępienne cierpi aż pół miliona osób, a będzie gorzej - WHO szacuje, że w ciągu 32 lat liczba chorych na całym świecie potroi się. Dużą rolę w rozwoju demencji ma brak lub zbyt mała ilość odpoczynku. Jak więc zadbać o dobry, regeneracyjny sen? Jakie objawy powinny zaniepokoić nas i naszych bliskich?

Więcej »
Przejdź do strony 1 2 3 4