Media o nas

Warsztaty dla opiekunów seniorów

medium: Magazyn Cała Ty, dodano: 16/04/2019, kategorie: Prasa

Potrzebujesz wsparcia lub chcesz dowiedzieć się, jak prawidłowo zająć się starszą osobą? Weź udział w bezpłatnych spotkaniach edukacyjnych. W Krakowie zajęcia organizowane są przez Akademię Opiekunów (zapisy na stronie: www.akademiaopiekunow.pl) oraz DPS Helclów. Wpis pojawił się w majowym numerze magazynu "Cała Ty" (strona 5). 

Więcej »

Choroby demencyjne: jak być dobrym opiekunem?

medium: Magazyn Opiekun, dodano: 12/04/2019, kategorie: Prasa

Mimo wielu prób i badań nie znaleziono jeszcze skutecznego lekarstwa na demencję. Jedynym sposobem na spowolnienie rozwoju choroby i złagodzenie jej przebiegu jest odpowiednia opieka sprawowana przez bliską osobę bądź przygotowanego do tego specjalistę. Artykuł ukazał się w styczniowym numerze magazynu "Opiekun" (01/2019).

Więcej »

ABC pomocy – Opiekun osób starszych

medium: Magazyn Opiekun, dodano: 13/03/2019, kategorie: Internet

Opiekunowie rodzinni troszczą się o swoich najbliższych. Zawodowi profesjonalnie zajmują się opieką nad osobami starszymi. To obecnie bardzo pożądana grupa specjalistów na polskim rynku pracy. Jak naprawdę wygląda ich praca i dlaczego wciąż brakuje chętnych, mimo że są tak potrzebni?

Więcej »

Prof. Czapiński: Tylko nowe dzieci mogą uratować emerytów

medium: Money.pl, dodano: 25/02/2019, kategorie: Internet

Program aktywizacji społecznej seniorów jest szczytny, ale aktywizuje w pełni sprawnych emerytów. A co z tymi, którzy z domu o własnych siłach nie wychodzą? Zdaniem Tomasza Piłata, dyrektora Akademii Opiekunów, Polska powinna pójść śladem zachodnich sąsiadów.

Więcej »

Poradnia opiekunów rodzinnych w Domu Pomocy Społecznej im. Helclów w Krakowie

medium: Głos Seniora, dodano: 31/01/2019, kategorie: Internet

Nasz partnerski Dom Pomocy Społecznej im. Helclów w Krakowie zaprasza serdecznie Opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych, którzy mieszkają w Dzielnicy I Stare Miasto w Krakowie, do Poradni opiekunów rodzinnych u Helclów. Wspólnie z Domem Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie chcemy wspierać osoby, które na co dzień zajmują się swoimi bliskimi, odpowiadać na najtrudniejsze pytania, a także udzielać specjalistycznych porad i wskazówek.

Więcej »
Przejdź do strony 1 2 3 6