Media o nas

Poradnia opiekunów rodzinnych w Domu Pomocy Społecznej im. Helclów w Krakowie

medium: Głos Seniora, dodano: 31/01/2019, kategorie: Internet

Nasz partnerski Dom Pomocy Społecznej im. Helclów w Krakowie zaprasza serdecznie Opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych, którzy mieszkają w Dzielnicy I Stare Miasto w Krakowie, do Poradni opiekunów rodzinnych u Helclów. Wspólnie z Domem Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie chcemy wspierać osoby, które na co dzień zajmują się swoimi bliskimi, odpowiadać na najtrudniejsze pytania, a także udzielać specjalistycznych porad i wskazówek.

Więcej »

Jak opiekować się osobą starszą? – tego już uczą w Krakowie

medium: my60plus.pl, dodano: 31/01/2019, kategorie: Internet

Trwa cykl otwartych warsztatów dla opiekunów osób starszych ze Starego Miasta w Krakowie. Niedobór zawodowych opiekunów sprawia, że obecnie niemal 80% wszystkich opiekunów, stanowią osoby z najbliższego otoczenia seniora. Są to najczęściej członkowie rodziny, współmałżonkowie, którzy ze względu na swój wiek, sami również wymagają wsparcia.

Więcej »

Cykl warsztatów dla rodzinnych opiekunów w Krakowie

medium: Gazeta Senior, dodano: 31/01/2019, kategorie: Internet

Akademia Opiekunów oraz DPS Helclów rozpoczęły cykl warsztatów dla rodzinnych opiekunów osób starszych ze Starego Miasta w Krakowie. Najbliższe spotkanie już 30 stycznia w Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów.

Więcej »

Zawód coraz bardziej poszukiwany: opiekun do osób starszych

medium: Gazeta Wyborcza, dodano: 31/01/2019, kategorie: Internet

Opiekunowie senioralni należą dziś do grupy najbardziej poszukiwanych zawodów. Co trzeci starszy Polak jest chory i może potrzebować pomocy.

Więcej »

Praktyczne prezenty na Dzień Babci i Dziadka

medium: Senior24.pl, dodano: 18/01/2019, kategorie: Internet

Święto Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami. 21 i 22 stycznia wielu wnuczków odwiedzi swoich dziadków. Powszechnie przyjmuje się, że to dzień, który poświęcamy na spędzenie wspólnego czasu ze starszymi osobami. Bez znaczenia czy jesteś wnuczką, synem czy opiekunem osoby starszej – przeczytaj nasze wskazówki i zainspiruj się do przygotowania pożytecznego, ale oryginalnego prezentu dla seniora.

Więcej »
Przejdź do strony 1 2 3 5