Media o nas

Opiekun osób starszych – zawód silnie pożądany

medium: Rmf24.pl, dodano: 10/12/2018, kategorie: Internet

Z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na profesjonalnych opiekunów osób starszych. Jest to zawód wymagający nie tylko odpowiednich cech osobowościowych, ale też dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Jak wskazują sami opiekunowie, jest to praca trudna, ale dająca ogromnie dużo satysfakcji.Dziś wciąż jeszcze większość opiekunów to najbliżsi członkowie rodzin, jednak wzrasta grupa osób, które decydują się na współpracę z profesjonalistami - mówi Iwona Przybyło, dyplomowana pielęgniarka z Akademii Opiekunów, organizacji zajmującej się specjalistycznym wsparciem dla opiekunów osób starszych.

Więcej »

Polska się starzeje. Nadciąga wiekizm

medium: Dziennik.pl, dodano: 14/11/2018, kategorie: Internet

Brakuje rozwiązań systemowych, standardów opieki domowej, brakuje również samych opiekunów. Nie mamy również świadomości skali problemu. Tymczasem polskie społeczeństwo starzeje się bardzo szybko. Już w 2050 roku będziemy w grupie najstarszych społeczeństw świata. - Zmiany demograficzne idą w parze z przemianami w stylu życia i relacji społecznych - wyjaśnia Tomasz Piłat, dyrektor Akademii Opiekunów zajmującej się specjalistycznym wsparciem opiekunów osób starszych w ich codziennej pracy.

Więcej »

Czy można ustrzec się choroby Alzheimera?

medium: ABC Zdrowie, dodano: 29/10/2018, kategorie: Internet

Czy możemy ustrzec się choroby Alzheimera? Odpowiedzi na to pytanie udziela Iwona Przybyło – dyplomowana pielęgniarka z Akademii Opiekunów, zajmująca się specjalistycznym wsparciem opiekunów osób starszych, w tym szczególnie opiekunów, którzy na co dzień dbają o osoby cierpiące na choroby neurodegeneracyjne.

Więcej »

Wzrasta liczba chorych na Alzheimera. Jak ułatwić chorym funkcjonowanie?

medium: Onet, dodano: 5/10/2018, kategorie: Internet

W Polsce, liczba osób cierpiących na chorobę Alzheimera i inne formy otępienia (demencji) nieustannie wzrasta. Mimo wielu prób i badań, choroby otępienne wciąż są nieuleczalne. Co zatem zrobić, by ułatwić codzienne funkcjonowanie zarówno chorym, jak i ich opiekunom? Na to pytanie odpowiada Iwona Przybyło, wykwalifikowana pielęgniarka z Akademii Opiekunów.

Więcej »

Zrozumieć seniora z demencją – Światowy Dzień Praw Osób Starszych

medium: Happy Senior, dodano: 21/09/2018, kategorie: Internet

Blisko co czwarta osoba po 80. roku życia w Polsce cierpi z powodu demencji i wiążących się z nią zmian w psychice, myśleniu i pamięci. 15 czerwca obchodzono Światowy Dzień Praw Osób Starszych. Bycie zrozumianym i prawo do opieki, to dwie ogromne potrzeby seniorów.

Więcej »
Przejdź do strony 1 2 3 4