Media o nas

Opieka nad osobami starszymi – audycja w Magazynie Medycznym Radia Kraków

medium: Radio Kraków, dodano: 15/05/2019, kategorie: Radio

Katarzyna Pelc rozmawia o Akademii Opiekunów, która ułatwia pracę opiekunów osób starszych i wspiera ich w codziennych zadaniach z Iwoną Przybyło, ekspertką Akademii Opiekunów, Kierownikiem Zespołu Wsparcia Pielęgniarskiego w Akademii Opiekunów i Tomaszem Piłatem, dyrektorem Akademii Opiekunów.

Więcej »

Ogólnopolski Dzień Opiekuna Osób Starszych – skorzystaj z pomocy specjalistów

medium: RMF24, dodano: 15/05/2019, kategorie: Internet, Radio

Rok temu po raz pierwszy Akademia Opiekunów wyszła z inicjatywą Ogólnopolskiego Dnia Opiekuna Osób Starszych. Celem inicjatywy jest wsparcie dla licznej grupy osób zajmujących się pomocą seniorom. 15 maja jest okazją do docenienia ich pracy oraz umożliwienia uzyskania wiedzy oraz pomocy w codziennych obowiązkach. Akademia Opiekunów zaprasza wszystkich opiekunów do wspólnego obchodzenia święta pod hasłem „Dbasz o innych, zadbaj też o siebie”.

Więcej »

Długotrwały stres opiekunów osób starszych

medium: Radio Kraków, dodano: 28/07/2018, kategorie: Radio

W Polsce w 2016 r było 6 milionów osób 65+. W 2050 r. będzie to prawie 12 milionów. Może więc warto pochylić się nad problemami opiekunów osób starszych? Gośćmi Ewy Szkurłat byli: Iwona Przybyło i Tomasz Piłat z Akademii Opiekunów w Krakowie.

Więcej »

Dzień Opiekuna wsparciem dla opiekunów osób niepełnosprawnych

medium: Polskie Radio, dodano: 17/06/2018, kategorie: Radio

Akademia Opiekunów postanowiła 15 maja zorganizować Dzień opiekuna, żeby udzielić wsparcia wszystkim, którzy na co dzień opiekują się osobami chorymi. A w grudniu w Krakowie odbędzie się trzecie już spotkanie ze specjalistami. Podczas audycji „Czas pogody”, Iwona Przybyło, Kierownik Wsparcia Zespołu Pielęgniarskiego w Akademii Opiekunów, opowiedziała o wyzwaniach, jakie niesie ze sobą praca opiekuna osoby starszej, a także o sposobach radzenia sobie z obciążeniem i stresem w tym zawodzie. Tematem poruszanym podczas programu był także Dzień Opiekuna Osób Starszych, czyli inicjatywa Akademii Opiekunów, która w tym roku odbędzie się po raz pierwszy. 

Więcej »