Aktualności

Bezpłatne szkolenie dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej!

autor: Przemysław Kłosowicz, dodano: 8/03/2022, kategorie: Szkolenia i warsztaty

Organizujemy bezpłatne szkolenie dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej! Odpowiadając na Wasze potrzeby przygotowaliśmy szkolenie, w którym poznacie tajniki pierwszej pomocy przedmedycznej. Dowiecie się między innymi jak postępować z osobą nieprzytomną i nieoddychającą, jak uciskać klatkę piersiową oraz jak udrożnić drogi oddechowe. Tę niezwykle cenną wiedzę możecie zdobyć podczas jednego z naszych szkoleń. Najbliższe spotkanie dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej odbędzie się już w piątek 11.03.22 o godz. 14:00. Zapisz się koniecznie!

Więcej »

„Opiekun domowy chorego” – druga edycja bezpłatnych warsztatów w DPS im. L. i A. Helclów w Krakowie

autor: ja, dodano: 4/02/2020, kategorie: Szkolenia i warsztaty

„Opiekun domowy chorego – warsztaty u Helclów” – pod tym hasłem w środę, 5 lutego, rusza druga edycja bezpłatnych warsztatów i poradnictwa dla opiekunów domowych osób starszych lub chorych. Na spotkania ze specjalistami, podczas których można uzyskać wsparcie i odpowiedzi na nurtujące pytania, zapraszają Dom Pomocy Społecznej  im. L. i A. Helclów w Krakowie i Grupa ATERIMA we współpracy z Akademią Opiekunów. To doskonały sposób na poszerzenie wiedzy o opiece nad osobami chorymi, w podeszłym wieku, wymagającymi wsparcia. 

Więcej »

Za nami pierwszy cykl bezpłatnych warsztatów „Poradnia opiekunów rodzinnych u Helclów”

autor: ja, dodano: 31/12/2019, kategorie: Szkolenia i warsztaty

Teraz krakowianie wiedzą znacznie więcej o tym, jak troszczyć się o bliską osobę chorą lub seniora. Dom Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie we współpracy z Akademią Opiekunów zakończyli właśnie pierwszy cykl warsztatów edukacyjnych w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa pn. „Poradnia opiekunów rodzinnych u Helclów”. W ciągu roku odbyło się 45 bezpłatnych otwartych spotkań – z pielęgniarką, ratownikiem medycznym, rehabilitantem, psychologiem i prawnikiem. Partnerem projektu była Akademia Opiekunów. Organizatorzy zapowiadają kontynuację.  

Więcej »
Przejdź do strony 1 2 3 7