Aktualności

Poprawa dostępności do opieki domowej jest bardzo istotna – komentarz Tomasza Piłata dla „Do Rzeczy”

autor: Przemysław Kłosowicz, dodano: 4/03/2020, kategorie: Prasa

"Polskie społeczeństwo coraz szybciej się starzeje. Brakuje opiekunek i miejsc w gminnych domach pomocy społecznej. Eksperci radzą rozwijać ten rodzaj opieki, który najbardziej cenią ludzie starsi: w ich własnych domach" - alarmuje tygodnik "Do Rzeczy" (2.03.2020). Tomasz Piłat, ekspert Akademii Opiekunów, komentuje sytuację opieki senioralnej w Polsce i za zachodnią granicą. 

Więcej »
Iwona Przybyło i Tomasz Piłat gośćmi Radia Kraków

O trudnościach i problemach opiekunów rodzinnych na antenie Radia Kraków

autor: Przemysław Kłosowicz, dodano: 6/08/2018, kategorie: Mówią o nas

Z jakimi problemami zmaga się opiekun rodzinny osoby starszej? Czy jest przygotowany na trudności, jakie sprawia opieka? Czy potrafi realnie ocenić swoje możliwości?
Na te i wiele innych pytań odpowiadali Iwona Przybyło oraz Tomasz Piłat na antenie Radia Kraków. Serdecznie zapraszamy do odsłuchania audycji.

Więcej »
audycja radiowa z ekspertem Akademii

W niedzielę włącz radio! Ekspert Akademii Opiekunów gościem radiowej Jedynki

autor: Przemysław Kłosowicz, dodano: 15/06/2018, kategorie: Mówią o nas, Szkolenia i warsztaty

Iwona Przybyło, ekspert Akademii Opiekunów, będzie gościć w najbliższą niedzielę, 17. czerwca, w audycji Programu I Polskiego Radia. Opowie w niej m.in. o objawach gerontopsychiatrycznych u seniorów z demencją. Inspiracją do podjęcia dyskusji na ten temat jest obchodzony dziś Dzień Praw Osób Starszych. Czy respektujemy prawa tych, którzy tak często odczuwają nieuzasadniony lęk, ataki paniki czy agresji?

Więcej »