15 maja – Dzień Opiekuna Osób Starszych

Opiekunowie osób starszych są liczną i ważną grupą zawodową, ale nie mają swojego dnia – Akademia Opiekunów postanowiła to zmienić! Zapraszamy wszystkich opiekunów do udziału!

12 maja swoje święto mają pielęgniarki, 14 maja – opiekunowie medyczni, więc Dzień Opiekuna Osób Starszych będziemy obchodzić tuż po nich – czyli 15 maja. Chcemy, by to święto było okazją do docenienia opiekunów, ale też poruszania ważnych dla Was tematów. W tym roku będzie to problem wypalenia zawodowego wśród opiekunów seniorów.

Podczas tegorocznej edycji Akademia Opiekunów zaprasza na:

  • Bezpłatne infolinie z ekspertami – przy telefonie czeka Iwona Przybyło – doświadczona pielęgniarka, która od lat szkoli opiekunów, oraz Katarzyna Nowak-Ledniowska – psycholog, z którym można porozmawiać m. in. o wypaleniu zawodowym.

Infolinie dostępne są 15 maja w godzinach 10:00-17:00 pod numerem telefonu 12 347 64 90.

  • Transmisja na żywo z rozmowy o wypaleniu zawodowym w pracy opiekuna – ekspertem będzie psycholog Katarzyna Nowak-Ledniowska, która na co dzień pracuje w hospicjach i oddziale paliatywnym z pacjentami w podeszłym wieku, przewlekle chorymi i umierającymi oraz ich rodzinami i opiekunami.

Transmisja dostępna będzie na Facebooku ATERIMA MED 15 maja o godzinie 12:00 – zapraszamy!

Jeśli chcesz porozmawiać o swoich emocjach na miejscu pracy, potrzebujesz wsparcia lub czujesz, że dotyka Cię problem wypalenia zawodowego – nie wahaj się! Zadzwoń i skorzystaj w porad wykwalifikowanych ekspertów.

Posłuchajcie, jak o wypaleniu zawodowym opowiada zatrudniona w ATERIMA MED pani Grażyna oraz autorka bloga „Z mojego koszyka” pani Henryka Janik:

Dzień Opiekuna Osób Starszych jest skierowany do wszystkich osób pracujących w opiece – bez żadnych ograniczeń. Jest to wspólna inicjatywa Akademii Opiekunów oraz ATERIMA MED.