Uncategorised

15 maja – Dzień Opiekuna osób starszych – DZIĘKUJEMY!

autor: Przemysław Kłosowicz, dodano: 15/05/2023, kategorie: Dla Opiekunów ATERIMA MED

15 maja jest dla nas najważniejszym dniem w roku - obchodzimy Dzień Opiekuna osób starszych! Wyrażamy wdzięczność za Waszą troskę i wsparcie, które nieustannie okazujecie Podopiecznym. Dziękujemy za Wasz czas, obecność i za pomoc, jaką każdego dnia udzielacie tym, którzy tego potrzebują, zajmując się misją, jaką jest opieka nad seniorami. Dziękujemy, że jesteście! Dzień Opiekuna osób starszych to ważny dzień – świętujmy go razem! Serdecznie zapraszamy na największą w Polsce konferencję on-line dla Opiekunów osób starszych. Odbędzie się ona już 25 maja 2023 roku o godzinie 19:00!

Więcej »

Transfer Podopiecznego – działanie mające na celu przemieszczenie seniora.

autor: Ewa Szczepańska, dodano: 1/12/2022, kategorie: Opieka

Wśród najważniejszych czynności dnia codziennego w pracy Opiekuna osób starszych jest bez wątpienia transfer Podopiecznego. Jest to temat bardzo istotny nie tylko pod kątem osoby starszej, co także samego Opiekuna. Dlaczego?
Nie ma możliwości, by dobrze wykonać taki transfer bez uprzedniego przygotowania się do niego ze strony osoby, która go wykonuje. Opiekun musi w pierwszej kolejności zadbać o swoje bezpieczeństwo i zdrowie, by obie strony manewru przeszły przez proces w sposób bezpieczny.

Więcej »

Omamy i urojenia – jak rozpoznać i kiedy są niebezpieczne?

autor: Ewa Szczepańska, dodano: 30/03/2022, kategorie: Demencja, Opieka

Wraz z wiekiem zmienia się cały nasz organizm. Każda z jego części doświadcza naturalnego procesu starzenia. Zmiany nie omijają także naszego mózgu, których działanie sukcesywnie się zmienia. Bywa, że na skutek niektórych zaburzeń lub chorób zmianie ulega także funkcjonowanie naszej psychiki.

Mózg w podeszłym wieku nie tworzy już tylu połączeń między neuronami, co wcześniej. Dodatkowo te, które istnieją, stopniowo obumierają. Jeśli dodatkowo u podopiecznego stwierdzona jest demencja to suma tych zjawisk może zaowocować wystąpieniem urojeń starczych oraz omamów.

Czym są omamy i urojenia? Jak je rozpoznać?

Więcej »
Przejdź do strony 1 2 3 4