Sekrety zdrowego snu – poznaj je podczas webinaru dla Opiekunów

Sekrety zdrowego snu - bezpłatny webinar

Zapraszamy wszystkich Opiekunów osób starszych oraz osoby zaangażowane w opiekę bezpłatny webinar, którego jesteśmy Partnerem merytorycznym. Wydarzenie odbędzie się 14 grudnia o godzinie 19:00. Tematem spotkania są „Sekrety zdrowego snu: wpływ higieny i zaburzeń snu na jakość życia Opiekuna i Podopiecznego”. To spotkanie online – dlatego każdy może w nim wziąć udział, bez wychodzenia z domu. Celem spotkania jest dostarczenie praktycznej wiedzy na temat znaczenia snu dla dobrostanu zarówno Opiekunów, jak i tych, którym opiekę zapewniają.

Sekrety zdrowego snu – 14.12.2023 godz. 19:00

Zapisz się już dziś

Podczas tego webinarium skoncentrujemy się na kilku kluczowych tematach:

  1. Bezsenność i zaburzenia snu: Dowiemy się, jak odróżnić deprywację snu od bezsenności oraz dlaczego jest to istotne. Omówimy podejście do leczenia, które obejmuje farmakoterapię i terapię behawioralną, przy czym terapia behawioralna jest obecnie coraz bardziej rekomendowana ze względu na jej skuteczność.
  2. Rola snu: Zaprezentujemy krótką teorię na temat snu, zrozumienie jego faz oraz procesów, które zachodzą w organizmie podczas snu. Będziemy rozmawiać o tym, w jaki sposób sen wpływa na samopoczucie i zdrowie Opiekunów oraz Podopiecznych.
  3. Higiena snu: Przedstawimy złote zasady dotyczące poprawy jakości snu poprzez reorganizację codziennych nawyków. Podzielimy się praktycznymi wskazówkami, jak stworzyć idealne środowisko do snu, unikać błędów, które mogą zakłócać sen, oraz wprowadzić zdrowe nawyki. Poruszymy również temat suplementacji wspierającej zdrowy sen oraz wskażemy, kiedy warto skonsultować się z profesjonalistą w przypadku zaburzeń snu.

Naszym celem jest dostarczenie Opiekunom i wszystkim uczestnikom praktycznych i wartościowych informacji, które pomogą poprawić jakość życia zarówno Opiekunów, jak i osób, o które się troszczą. Dzięki temu webinarium wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość dowiedzenia się czegoś nowego i przydatnego, co przyczyni się do lepszego zrozumienia roli snu w codziennym życiu.

Jacy eksperci wezmą udział w webinarium?

  • Iwona Przybyło – Pielęgniarka z wieloletnim doświadczeniem i Dyrektor Biura Medycznego Zarządzania Jakością i Wiedzą. Ukończyła Wydział Nauk o Zdrowiu na kierunku Pielęgniarstwo Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku oraz specjalizację Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki. Jest również dyplomowanym terapeutą zajęciowym, coachem i trenerem. Od lat angażuje się w edukację i podnoszenie kompetencji zawodowych Opiekunów osób starszych, pielęgniarek i terapeutów zajęciowych. Każdego dnia wspiera Opiekunów ATERIMA MED podczas dyżurów pielęgniarskich. Udziela praktycznych porad dotyczących opieki, szczególnie w zakresie chorób neurodegeneracyjnych. Na co dzień pracuje również w szpitalu. Wierzy, że wiedza w połączeniu z doświadczeniem, to niezbędne elementy do tego, aby lepiej opiekować się Podopiecznymi.
  • Dagmara Lech – Magister pielęgniarstwa, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego oraz w trakcie dwóch szkoleń specjalizacyjnych – opieki długoterminowej i pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki. Posiada ponad 8 letnie doświadczenie w pracy z pacjentem. Aktualnie pracuje w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na Oddziale Neurochirurgii i Neurotraumatologii. Zawodowo pasjonuje się leczeniem ran i wprowadzaniem nowoczesnych technologii do pracy z pacjentem.

Organizatorem spotkania on-line jest ATERIMA MED Zaopiekowani.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Dlatego już teraz zachęcamy do rejestracji oraz serdecznie zapraszamy do udziału w webinarze otwartym Zapisz się

 

Interesuje Cię temat dobrego snu? Tutaj znajdziesz dodatkowe informacje: Pora spać – jak poprawić jakość snu podopiecznego? Zachęcamy do lektury