„Poradnia opiekunów rodzinnych u Helclów” – spotkania w marcu

Dziękujemy wszystkim opiekunom za aktywny udział w lutowych spotkaniach organizowanych w ramach „Poradni opiekunów rodzinnych u Helclów”. Zapraszamy na spotkania w marcu, w ramach których porozmawiamy m. in. o tym, jak radzić sobie z emocjami w roli opiekuna, jak pielęgnować osoby starsze i przewlekle chore i opiekować się podopiecznym z łagodnymi symptomami choroby otępiennej.

Akademia Opiekunów wraz z Domem Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie wspiera opiekunów rodzinnych, którzy na co dzień sprawują opiekę nad swoimi bliskimi. W lutym poruszyliśmy zagadnienia związane z pielęgnacją osób starszych oraz opieką nad osobami z demencją. Przy wsparciu specjalistów poznawaliśmy techniki rehabilitacyjne oraz dzieliliśmy się doświadczeniami w ramach Grupy Wsparcia.

Marcowe spotkania odbywać się będą w środy o godzinie 16.00 w Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie przy ul. Helclów 2.

W ostatni czwartek miesiąca zapraszamy opiekunów do uczestnictwa w Grupie Wsparcia, w ramach której mogą uzyskać indywidualną pomoc, podzielić się doświadczeniami, a także nawiązać kontakt z osobami, które również sprawują opiekę.

Plan spotkań w marcu 2019 r.

6 marca – godz. 16:00-19:00 Jak radzić sobie z emocjami w roli opiekuna?
13 marca – godz. 16:00-19:00 Pielęgnowanie osoby przewlekle chorej i unieruchomionej
20 marca – godz. 16:00-19:00 Opieka nad podopiecznym z łagodnymi symptomami choroby otępiennej
27 marca – godz. 16:00-19:00 Pierwsza pomoc dla osób starszych
28 marca – godz. 16:00-18:00 Grupa Wsparcia

Więcej informacji można również uzyskać pod numerem telefonu 12 634 42 55 wew. 195.

Projekt realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego – Edycja 2018
Realizatorem projektu jest Dom Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie we współpracy z Akademią Opiekunów.