Opiekunie, pamiętaj o spotkaniach w „Poradni opiekunów rodzinnych u Helclów”

O tym, jak pielęgnować osoby starsze, jak opiekować się osobami z demencją, jak rehabilitować seniora i proponować mu proste ćwiczenia fizyczne, które pozwolą mu jak najdłużej być sprawnym porozmawiamy podczas lutowych spotkań organizowanych w ramach „Poradni opiekunów rodzinnych u Helclów”.

Akademia Opiekunów wraz z Domem Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie od miesiąca wspiera opiekunów rodzinnych, którzy na co dzień sprawują opiekę nad swoimi bliskimi. W styczniu poruszyliśmy tematy związane z zagadnieniami prawnymi w opiece i pielęgnacji, rozmawialiśmy o psychologicznych aspektach starzenia się, a także o chorobach neurodegeneracyjnych, które dotykają coraz większej liczby osób, zwłaszcza po 65. roku życia.

W ostatnią środę stycznia zapraszamy jeszcze na spotkanie z ratownikiem medycznym, który udzieli najważniejszych wskazówek związanych z udzielaniem pierwszej pomocy w nagłych wypadkach osobie w podeszłym wieku.

Lutowe spotkania odbywać się będą w środy o godzinie 16.00 w Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie przy ul. Helclów 2.

W ostatni czwartek miesiąca zapraszamy opiekunów do uczestnictwa w Grupie Wsparcia, w ramach której można uzyskać indywidualną pomoc, podzielić się doświadczeniami, a także nawiązać kontakt z osobami, które również sprawują opiekę.

Plan spotkań w lutym 2019 r.

6. lutego – godz. 16:00-19:00 Pielęgnacja osób starszych
13. lutego – godz. 16:00-19:00 Pielęgnacja osób starszych
20. lutego – godz. 16:00-19:00 Opieka nad osobami z chorobami demencyjnymi
27. lutego– godz. 16:00-19:00 Blok rehabilitacyjny
28. lutego – godz. 16:00-18:00 Grupa Wsparcia

Więcej informacji można również znaleźć tutaj oraz uzyskać pod numerem telefonu 12 634 42 55 wew. 195.

Projekt realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego – Edycja 2018
Realizatorem projektu jest Dom Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie we współpracy z Akademią Opiekunów