Opiekunowie rodzinni- spotkajmy się w DPS im. L. i A. Helclów w Krakowie!

Zapraszamy opiekunów rodzinnych z Krakowa do udziału w spotkaniach „Poradni opiekunów rodzinnych u Helclów”. Akademia Opiekunów wraz z Domem Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie wspiera opiekunów rodzinnych, którzy na co dzień sprawują opiekę nad swoimi bliskimi.

W trakcie majowych spotkań pielęgniarki poprowadzą Państwa przez tematy związane z opieką nad seniorami z zaburzeniami zachowania (np. agresją), i przedstawią zagadnienia związane z pielęgnacją osób starszych oraz komunikacją z seniorem słabo widzącym lub słyszącym. Ratownik poprowadzi spotkanie dotyczące pierwszej pomocy w przypadku m.in upadków a psycholog doradzi, jak zadbać o siebie i towarzyszyć podopiecznemu w procesie pogarszającego się stanu zdrowia.

Spotkania odbywają się w środy o godzinie 16.00, w Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie, przy ul. Helclów 2.

 

Harmonogram spotkań w maju 2019:

8 majaBlok psychologiczny (towarzyszenie w procesie umierania, pogarszającego się stanu zdrowia i narastającej niesprawności).

15 maja – Pielęgnacja osób starszych (postępowanie pielęgnacyjne zorientowane na zachowanie poczucia komfortu psychicznego i fizycznego podopiecznego, zapobieganie powikłaniom związanym z nietrzymaniem moczu i stolca, zasady i techniki zwiększające skuteczność komunikacji z chorym w sytuacji zaburzenia widzenia i/lub słuchu).

22 majaOpieka nad osobami z chorobami demencyjnymi (opieka nad seniorem z zaburzeniami zachowania).

29 maja – Pierwsza pomoc dla osób starszych (oparzenia, krwotoki i zranienia, załamania i upadki).

30 majaGrupa Wsparcia

 

W ostatni czwartek miesiąca zapraszamy opiekunów do uczestnictwa w Grupie Wsparcia, w ramach której można uzyskać indywidualną pomoc, podzielić się doświadczeniami, a także nawiązać kontakt z osobami, które również sprawują opiekę.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 12 634 42 55 wew. 195.

Projekt realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego – Edycja 2018
Realizatorem projektu jest Dom Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie we współpracy z Akademią Opiekunów.