Ekspert Akademii Opiekunów Iwona Przybyło w audycji Polskiego Radia

Iwona Przybyło z Akademii Opiekunów wzięła udział w audycji Pierwszego Programu Polskiego Radia. Opowiedziała w niej m.in. o organizowanym przez nas 15 maja Dniu Opiekuna.

Podczas audycji „Czas pogody”, Iwona Przybyło, Kierownik Wsparcia Zespołu Pielęgniarskiego w Akademii Opiekunów, opowiedziała o wyzwaniach, jakie niesie ze sobą praca opiekuna osoby starszej, a także o sposobach radzenia sobie z obciążeniem i stresem w tym zawodzie.

Tematem poruszanym podczas programu był także Dzień Opiekuna Osób Starszych, czyli inicjatywa Akademii Opiekunów, która w tym roku odbędzie się po raz pierwszy. Już we wtorek, 15 maja, każdy opiekun osoby starszej od godz. 10:00 do 17:00 będzie mógł bezpłatnie skorzystać z infolinii i zasięgnąć porad wykwalifikowanych ekspertów ds. demencji i opieki.

Poza tym, na Facebooku partnera Akademii Opiekunów – ATERIMA MED o godz. 12:00 odbędzie się również transmisja na żywo, podczas której opiekunowie będą mogli zadawać pytania naszemu Ekspertowi, doświadczonej psycholog – Katarzynie Nowak-Ledniowskiej.

Iwona Przybyło jest magistrem pielęgniarstwa, absolwentką Wydziału Nauk o Zdrowiu na kierunku Pielęgniarstwo Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku oraz specjalistą Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki. Jest również dyplomowanym terapeutą zajęciowym, coachem i trenerem. W swojej pracy kieruje się pasją do ludzi starszych, szacunkiem dla ich różnorodności i wszystkiego tego, co przeżyli. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe. Iwona Przybyło od lat jest zaangażowana w edukację i podnoszenie kompetencji zawodowych opiekunów osób starszych, pielęgniarek i terapeutów zajęciowych.

Całej audycji „Czas pogody” z Iwoną Przybyło można posłuchać tutaj.