ATERIMA MED zaprasza na największą w Polsce konferencję on-line dla Opiekunów – „ROZUMIEĆ SIEBIE, czyli partnerstwo w opiece”.

ATERIMA MED zaprasza na III edycję bezpłatnej i największej konferencji on-line w Polsce dla Opiekunów pod tytułem: „ROZUMIEĆ SIEBIE, czyli partnerstwo w opiece”. Udział w wydarzeniu dedykowany jest zarówno zawodowym Opiekunom osób starszych, jak i wszystkim na co dzień zaangażowanym w opiekę. Konferencja odbędzie się w czwartek 25 maja 2023 roku o godzinie 19:00. Warto zapisać tę datę w kalendarzu!

Zawód Opiekuna osób starszych jest niezwykle istotny i pełen odpowiedzialności. To dzięki nim osoby potrzebujące otrzymują wsparcie, troskę i opiekę w codziennych czynnościach. Zrozumienie zarówno własnych potrzeb jako opiekuna, jak i potrzeb Podopiecznego, pozwala na budowanie wzajemnego poczucia bezpieczeństwa i komfortu w trakcie świadczenia opieki. Dzięki temu opieka staje się mniej obciążająca dla Opiekuna, który codziennie musi stawić czoła różnym wyzwaniom wynikającym ze zdrowia Podopiecznego.

Zapisz się na: www.aterima-med.pl/konferencja

Na konferencji będą obecni wybitni goście. Udział wezmą eksperci: gerontopedagog Marlena Meyer, psycholog Kamila Kozioł, prowadząca konferencję Alina Kamińska, a także pielęgniarka oraz Dyrektor Biura Medycznego Zarządzania Jakością i Wiedzą w ATERIMA MED Iwona Przybyło.

Co będzie w programie wydarzenia?

W trakcie konferencji poruszone zostaną ważne dla Opiekunów osób starszych zagadnienia, ujęte w trzech blokach tematycznych:

  1. Jak słuchać samego siebie?

Ten blok tematyczny poświęcony będzie rozmowom o tym, co jest ważne dla Opiekuna i jaki ma to bezpośredni wpływ na innych. Organizatorzy pomogą uczestnikom odpowiedzieć sobie szczerze na pytania: w jakim świetle się postrzegasz? Co dla Ciebie oznacza opieka? Umiesz głośno mówić o swoich potrzebach?

  1. Jak rozumieć osobę, którą otaczamy opieką?

W tym bloku tematycznym będzie mowa o tym, jak czytać zachowania osób żyjących z demencją – bo rozumieć to pomagać nie tylko osobie chorej, ale także samemu sobie. Poruszone zostaną zagadnienia związane ze zrozumieniem demencji oraz pomaganiem, a nie wyręczaniem osoby, która się z nią zmaga.

  1. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy opiekuńczej?

Dokonanie wyboru najlepszej firmy, z którą warto nawiązać długotrwałą współpracę, stanowi wyzwanie. W tym bloku tematycznym uwaga zostanie skupiona na kluczowym aspekcie wyboru odpowiedniej firmy, która zapewni Opiekunowi uczucie opieki i wsparcia.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Zapisz się już teraz na największą w Polsce konferencję on-line dla Opiekunów osób starszych – „ROZUMIEĆ SIEBIE, czyli partnerstwo w opiece. Jak słuchać samego siebie i jak rozumieć osobę, którą otaczamy opieką?”.

Dowiedz się więcej na: www.aterima-med.pl/konferencja

Współorganizatorem konferencji jest Akademia Opiekunów.

Partnerem wydarzenia jest portal www.opiekunki24.pl