Praktyczny Elementarz dla opiekunów

Eksperci Akademii Opiekunów przygotowują materiały edukacyjne dla opiekunów Aterima MED, które pomagają jeszcze lepiej opiekować się seniorami, a w szczególności seniorami z demencją. Najwięcej uwagi poświęcają w nich m.in. profilaktyce, treningom pamięci i uczeniu się w każdym wieku. Podają propozycje rozwiązań – znając najlepiej swoją sytuację, opiekun może wybrać te najbardziej przydatne.

Jednym z naszych materiałów jest „Elementarz Opiekunów zawodowo zajmujących się osobami dotkniętymi otępieniem” autorstwa dra Michała Gwiżdża. To podstawowe narzędzie dla osób opiekujących się seniorami,  bardzo doceniane przez samych Opiekunów. Podsuwa konkretne odpowiedzi na wiele pytań, które pojawiają się w trakcie opieki nad seniorem z demencją, m.in.:

  • Jaka jest złota zasada aktywizacji seniorów?
  • Jak reagować na problemy z pamięcią podopiecznego?
  • Jak radzić sobie z obciążeniem psychicznym i fizycznym w pracy?

dr Michał Gwiżdż

Psycholog, rosjoznawca, doktor nauk humanistycznych. Certyfikowany specjalista psychiatrii środowiskowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, absolwent Szkoły Praw Człowieka Fundacji Helsińskiej. Wykładowca akademicki związany z Uniwersytetem Jagiellońskim. Od kilkunastu lat pracuje w krakowskim ośrodku prowadzonym przez Małopolską Fundację Pomocy Ludziom Dotkniętym Chorobą Alzheimera, gdzie zajmuje się osobami z otępieniem, a także wspiera ich rodziny i opiekunów.

Nasi eksperci przygotowują także wiele innych praktycznych materiałów dla Opiekunów Aterima MED.

 

Skontaktuj się z nami

Zamów rozmowę * To pole nie powinno być puste

Recenzje