Pożegnanie z Podopiecznym – jak odnaleźć się w trudnej sytuacji?

Rola opiekuna osoby starszej wiąże się z udziałem w przeżywaniu jej choroby, cierpienia, słabnięcia, a nawet odchodzenia. Czasami to Opiekun odchodzi, zmieniając miejsce zatrudnienia, a czasami współpracę kończy przeniesienie Podopiecznego do szpitala, domu opieki lub nawet jego śmierć. Sytuacja ta jest niejako wpisana w rolę opiekuna, ale zawsze wywołuje emocje i warto wiedzieć, jak sobie z nimi poradzić.

W dniu 07.12.2022 roku zorganizowaliśmy webinar, podczas którego poruszyliśmy trudny temat związany ze śmiercią Podopiecznego. Rozmawialiśmy o tym, jak sprawować opiekę nad osobą umierającą. Podzieliliśmy się poradami, w jaki sposób Opiekun może radzić sobie z własnymi emocjami w obliczu tak trudnej sytuacji. Zwróciliśmy również uwagę na to, jak powinna przebiegać współpraca z rodziną Podopiecznego, aby zapewnić mu komfort i ciepło w ostatnim okresie jego życia.

W każdej chwili możesz obejrzeć nasz webinar. Specjalnie dla Ciebie jest on dostępny na platformie YouTube. Sprawdź:

CHCĘ OBEJRZEĆ WEBINAR

Jeśli interesuje Cię poruszony temat, zachęcamy również do przeczytania naszego artykułu. Dzielimy się w nim wiedzą ekspercką i podpowiadamy, o czym należy pamiętać w trudnej sytuacji śmierci Podopiecznego oraz jak radzić sobie wtedy z emocjami. Opowiadamy o zwyczajach pogrzebowych u naszych zachodnich sąsiadów oraz doradzamy, jak złożyć kondolencje. Sprawdź:

CHCĘ PRZECZYTAĆ ARTYKUŁ

Aby na bieżąco dowiadywać się o organizowanych przez nas webinariach, dołącz do grupy Między nami Opiekunkami.