tel. (+48) 12 347 64 90
Akademia Opiekunów wspiera podmioty działające w branży opieki domowej dla seniorów, oferując im specjalistyczne usługi szkoleniowo-doradcze w dwóch obszarach.

Obejmują one:
1. Rozwijanie kompetencji zawodowych opiekunów zajmujących się osobami u których zdiagnozowano chorobę otępienną.
2. Podnoszenie kwalifikacji językowych polskich opiekunów pracujących za granicą (stacjonarne i internetowe kursy niemieckiego).
Misją Akademia Opiekunów jest przekazywanie specjalistycznej wiedzy w przystępnej i praktycznej formie osobom zajmującym się opieką nad seniorami.

W tym celu tworzymy autorskie programy aktywizacji osób niesamodzielnych, szkolimy i doradzamy.

Naszą Akademię tworzy zespół ekspertów w dziedzinie opieki nad seniorami. W pracy stosujemy urozmaicone metody dydaktyczne, w tym e-learning, filmy instruktażowe, czy telefoniczne dyżury eksperckie. Materiały dydaktyczne publikujemy na specjalnie do tego celu przeznaczonej edukacyjnej platformie internetowej. Od 2015 roku współpracujemy z firmą ATERIMA MED zapewniając jej personelowi specjalistyczne wsparcie merytoryczne oraz organizując profesjonalne kursy językowe.

Organizujemy również spotkania tematyczne, warsztaty, sympozja, zapraszając do współpracy naukowców i praktyków różnych specjalizacji, w tym neurologów, biologów, dietetyków, fizjoterapeutów i innych.