Ogólnopolska Konferencja on-line OPIEKUN OSÓB STARSZYCH – ZAWÓD MOŻLIWOŚCI

Jesteś Opiekunem lub myślisz o tym zawodzie? Spotkajmy się on-line!
Zapraszamy wszystkich, którzy są zainteresowani tematem opieki senioralnej na Ogólnopolską Konferencję on-line PROFESJONALNI W OPIECE: OPIEKUN OSÓB STARSZYCH – ZAWÓD MOŻLIWOŚCI, która odbędzie się 25.05.2022 roku o godzinie 19:00.

Podczas Konferencji omówimy najistotniejsze kwestie związane z codzienną opieką nad podopiecznym, porozmawiamy o tym jak dbać nie tylko o seniora, ale także o siebie. Nie zapominamy także o osobach, które rozważają zmianę w swoim życiu i chcą opiekować się osobami starszymi.

Program konferencji w 3 blokach tematycznych

Wiesz – dbasz lepiej

W tym bloku tematycznym poruszymy tematy niezwykle istotne dla Opiekunów zawodowych. Odpowiemy na wiele pytań, jakie otrzymujemy od naszych Opiekunów podczas dyżuru pielęgniarskiego i w trakcie organizowanych przez nas cyklicznych, bezpłatnych webinariów Profesjonalni w opiece. Zagadnienia jakie omówimy, to przede wszystkim:

• Innowacyjne podejście do demencji – widzieć nie tylko straty!

• Choroby neurodegeneracyjne. Tsunami wszechczasów.

• Twój wewnętrzny głos. Budowanie relacji z podopiecznym i jego bliskimi.

• Opieka na koniec życia. Trudna powinność czy zaszczyt towarzyszenia człowiekowi w ostatnich chwilach życia?

• Pandemia Covid – 19. Niechciana choroba czy krok do przodu w prewencji zakażeń sezonowych?

Dbasz o siebie – jesteś szczęśliwszy

Od zawsze wychodzimy z założenia, że opieka jest dobrze sprawowana tylko wówczas, kiedy Opiekun jest zdrowy i w pełni sił. Żelazna zasada w opiece to: po pierwsze zadbać o siebie, po drugie zadbać o podopiecznego. W tym bloku tematycznym zwrócimy uwagę na samego Opiekuna, na jego potrzeby i dobrostan. Zagadnienia jakie omówimy, to przede wszystkim:

• To co robisz jest ważne! Zawód Opiekuna osób starszych zawodem teraźniejszości, przyszłości nieograniczonych możliwości.

• Zainwestuj w siebie. Rozwój kompetencji komunikacyjnych.

• Zdrowy sen. O co chodzi z tą melatoniną?

• Hormony stresu, a hormony szczęścia. Zachowaj równowagę.

• Praktyka wdzięczności. Masz wpływ na własne szczęście.

Masz moc – odważ się na zmianę

Albert Einstein powiedział kiedyś „szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”. Oczekujesz zmiany? Zacznij od siebie. Masz w sobie moc – wystarczy odrobina odwagi. W tej części odpowiemy na pytanie „jak zacząć?”. Co trzeba zrobić, by móc opiekować się osobami starszymi? Zagadnienia jakie omówimy, to przede wszystkim:

• Jak zostać Opiekunem osób starszych? Pierwsze kroki w nowym zawodzie.

• Satysfakcjonująca opieka: czy każdy może sprawować opiekę nad seniorem?

• Szkolenia zawodowe i kursy językowe – przygotowanie do zawodu Opiekuna.

Twarzą naszej konferencji on-line i ekspertem w zakresie opieki senioralnej jest Pani Iwona Przybyło – mgr pielęgniarstwa z wieloletnim doświadczeniem, Kierownik w Zespole Wsparcia Pielęgniarskiego ATERIMA MED.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Jeśli chcesz uczestniczyć w Ogólnopolskiej Konferencji on-line PROFESJONALNI W OPIECE: OPIEKUN OSÓB STARSZYCH – ZAWÓD MOŻLIWOŚCI, wyślij swoje zgłoszenie już teraz!

Odwiedź stronę i zapisz się: www.profesjonalniwopiece.pl